Zde se nacházíte: Hlavní strana -> Modelové řady Seva

Modelové řady SEVA

Společnost Vista, která stavebnice Seva vyrábí, má v nabídce téměř 40 stavebnic, přičemž některé jsou velmi podobné, liší se jen drobnostmi. Základní rozdělení je na pět skupin, o každé skupině se dále rozepíšeme podrobněji, aby jste získali představu, v čem se jednotlivé stavebnice liší.

  • Základní řada Seva 1 - Seva 6
  • Rozšiřující sady Seva 416 - Seva 1239
  • JUMBO boxy
  • Seva stavebnice pro kluky nebo pro holky
  • Malé stavebnice
Základní řada Seva 1-6

Základní řada Seva 1 - 6

Tyto stavebnice tvoří základ Sevy, jsou také nejprodávanější. Obsahují především základní modré a bílé dílky a výplně. Jsou očíslované od 1 do 6, přičemž jednička je nejmenší a každá další obsahuje více a více dílků. Kromě toho ještě Seva č. 5 obsahuje ozubená kolečka (pro stavbu funkčních pohonů) a Seva č. 6 obsahuje elektrický motorek.

Podívejte se na přehlednou tabulku Seva 1-6 s porovnáním počtu dílků a cen.

Rozšiřující stavebnice

Rozšiřující sady Seva 416 - Seva 1239

Tuto řadu tvoří 7 stavebnic, které se mezi sebou liší počtem doplňkových dílků, to se týká především kol a pneumatik. Jedna je proto vhodná pro stavbu kombajnu, jiná pro jeřáb nebo helikoptéru. Všechno pěkně uvidíte a můžete si porovnat v této tabulce pro rozšiřující stavebnice.

Seva 1239 je nejvetší stavebnicí Seva, obsahuje 1239 dílků, jak napovídá název. Je vhodná více na stavbu domečku a staveb než na vozidla. Neobsahuje motorek, jen dvě ozubená kolečka a 6 pneumatik.

Jumbo boxy Seva

JUMBO boxy

Tato série čtyř boxů je podobná základní řadě. Obsahují více dílků, ale hlavně jsou dílky uloženy ve velmi praktických plastových boxech, takže úklid v tomto případě není problém ani pro děti. Seva JUMBO boxy jsou vhodné pro školky a školní družiny, ale samozřejmě se kupují i domů - jsou cenově snadno dostupné.

Porovnejte si počty dílků a ceny v této tabulce porovnání JUMBO, možná vás některý z nich upoutá.

Stavebnice pro dívky nebo pro kluky

Seva stavebnice pro kluky nebo pro holky

Do této skupiny stavebnic nakoukněte, pokud hledáte Sevu výhradně zaměřenou jen pro kluky nebo jen pro malé slečny. Pro kluky je to jednoznačně série Seva Army 1 nebo 2. V tomto případě jsou dílky jinak zbarvené, do hnědo-zelené vojenské barvy namísto modro-bílé. Dále jsou tu speciální dílky, aby bylo možno stavět vojenská vozidla - džípy, tanky, letadla a pod.

Pro holčičky je tu obdobně odlišná stavebnice s názvem Seva pro dívky. Dílky jsou zbarvené do růžova a také zde naleznete speciální dílky pro stavbu nábytku nebo kočárku.

Malé stavebnice Seva

Malé stavebnice

Malé stavebnice Seva, ze kterých postavíte jen jednu věc, třeba traktor, kočárek nebo auto. Můžete je koupit třeba jen na vyzkoušení, cena je kolem 150-200 Kč. Nebo jako doplněk k velkým stavebnicím.

Vaše dotazy

Zeptejte se na to, co nevíte
Pokud si stále nejste jisti, který typ stavebnice je pro vás nejvhodnější, nebo které sady jsou spolu vzájemně kompatilbilní, napište nám a obratem vám rádi odpovíme. zeptat se