Zde se nacházíte: Hlavní strana -> Něco málo o stavebnicích Seva

Něco málo o stavebnicích SEVA

Jak vypadají dílky stavebnice

Následující informace jsou pro ty, kteří Sevu doma ještě neměli. A že takoví lidé ještě jsou, víme z dotazů, se kterými se na nás obrací.

Všechny dílky Seva jsou z plastu (kromě dlouhých hřídelí např. u Seva 5). Základní dílky jsou tři:

  • modré kostičky
  • bílé spojovací kříže
  • různobarevné výplně

Kostičky i kříže jsou v různých délkách, místo popisu je asi lepší prohlédnout si obrázek.

Základní dílky Seva stavebnice Výplně a jejich použití

Stavba je jednoduchá. Spojují se vzájemně bílé a modré dílky, až vznikne charakteristická síť, typická pro modely Seva. Hotový model můžete vylepšit výplněmi.

Spojování dílkůSpojování dílků jde lehce - zasunutím do sebe, stejně tak rozpojení. Stavět se dají ploché obrazy (u menších dětí), ale samozřejmě Seva je určená ke stavbě normálních prostorových objektů. A to může být skutečně cokoliv - domečky, auta, letadlo, jeřáb, traktor, autobus, nábytek do domečku, zvířáta ..., prostě vše, co si děti vymyslí. Jako doplněk lze dokoupit panáčka seváčka a tím si celou hru oživit.

Stavebnice je doporučená všeobecně od 4 let. To už děti zvládnout dílky spojit, ale nedá se čekat, že by v tomto věku samostatně postavily něco smyslupného.

 

Montáž kolBílé kříže mají v sobě otvory. Tyto kříže slouží k upevnění kol, při stavbě vozidel. Do kola se zasune bílá plastová osa a celé se to uchytí to děrovaného kříže. Kola se lehce otáčí, takže s vozidly si děti mohou skutečně hrát a jezdit po pokoji.

V různých stavebnicích Seva jsou různá kola, dokonce i atraktivní velká od traktoru. Počty a druh kol můžete vidět v tabulce přehledu stavebnic.

 

 

Historie výroby stavebnic Seva

Stavebnice Seva je ryze český výrobek. Vyrábí se ve stejném provedení od uvedení na trh v roce 1979, tehdy se firma jmenovala ještě Kovozávody Semily (vznik roku 1959). V roce 1993 se tato firma privatizací přeměnila na Vista Semily s.r.o.

Společnost Vista pokračovala ve výrobě stavebnic Seva, ale to samozřejmě není jediné, co se zde vyrábělo a vyrábí. V sortimentu jsou také mozaiky, pro modeláře známý Monti Systém (dodnes přes 70 modelů), stavebnice Seko, daší plastové hračky nebo plastové díly pro automobily. V současné době je v nabídce 37 stavebnic SEVA v různých velikostech.

V roce 2005 došlo ke sloučení načky Vista s firmou Beneš a Lát. Od roku 2008 pak celá firma vystupuje pod novým názvem Beneš a Lát a.s. - i když na veřejnosti je jako výrobce stavebnic stále vžitý název Vista.

Vaše dotazy

Zeptejte se na to, co nevíte
Pokud si stále nejste jisti, který typ stavebnice je pro vás nejvhodnější, nebo které sady jsou spolu vzájemně kompatilbilní, napište nám a obratem vám rádi odpovíme. zeptat se