Modelové řady SEVA

Společnost Vista, která stavebnice Seva vyrábí, má v nabídce přes 40 stavebnic, přičemž některé jsou velmi podobné, liší se jen drobnostmi. Základní rozdělení je na šest skupin – tyto řady Seva dále rozepíšeme podrobněji, aby jste získali představu, v čem se jednotlivé stavebnice liší.

  • Základní řada Seva 1 – Seva 6
  • Rozšiřující sady Seva 416 – Seva 1239
  • JUMBO boxy
  • Seva stavebnice pro kluky nebo pro holky
  • Seva Rescue – záchranáři
  • Malé stavebnice

Základní řada Seva 1 – 6

Tyto stavebnice tvoří základ Sevy, jsou také nejprodávanější. Obsahují především základní modré a bílé dílky a výplně. Jsou očíslované od 1 do 6, přičemž jednička je nejmenší a každá další obsahuje více a více dílků. Kromě toho ještě Seva č. 5 obsahuje ozubená kolečka (pro stavbu funkčních pohonů) a Seva č. 6 obsahuje elektrický motorek.

Základní řada sice obsahuje návody pro stavbu několika modelů, ale je to řada obecných kreativních stavebnic. To znamená, že ze základních dílků a koleček stavíte cokoliv,  co vás napadne (omezeni jste jen počtem dílků).

Základní řady stavebnic SEVA - klasické barvy

Podívejte se na přehlednou tabulku Seva 1-6 s porovnáním počtu dílků a cen.

Rozšiřující řady Seva 416 – Seva 1239

Tuto řadu tvoří 7 stavebnic, které se mezi sebou liší počtem doplňkových dílků, to se týká především kol a pneumatik. Jedna je proto vhodná pro stavbu kombajnu, jiná pro jeřáb nebo helikoptéru.

Od základní řady Seva se liší tím, že má počty a druh dílků optimalizované pro stavbu různých konkrétních vozidel nebo modelů včetně příslušného návodu. Všechno pěkně uvidíte a můžete si porovnat v této tabulce pro rozšiřující stavebnice.

Rozšiřující řada stavebnic SEVA

Seva 1239 je nejvetší stavebnicí Seva, obsahuje 1239 dílků, jak napovídá název. Je vhodná více na stavbu domečku a staveb než na vozidla. Neobsahuje motorek, jen dvě ozubená kolečka a 6 pneumatik.

Jumbo boxy

Série osmi velkoobjemových boxů zahrnuje všechny druhy Sevy. Obsahují více dílků, ale hlavně jsou dílky uloženy ve velmi praktických plastových boxech, takže úklid v tomto případě není problém ani pro děti. Seva JUMBO boxy jsou vhodné pro školky a školní družiny, ale samozřejmě se kupují i domů – jsou cenově snadno dostupné.

SEVA Jumbo

Porovnejte si počty dílků a ceny v této tabulce porovnání JUMBO, možná vás některý z nich upoutá.

Seva stavebnice pro kluky nebo pro holky

Do této skupiny stavebnic nakoukněte, pokud hledáte Sevu výhradně zaměřenou jen pro kluky nebo jen pro malé slečny. Pro kluky je to jednoznačně série Seva Army 1 nebo 2. V tomto případě jsou dílky jinak zbarvené, do hnědo-zelené vojenské barvy namísto modro-bílé. Dále jsou tu speciální dílky, aby bylo možno stavět vojenská vozidla – džípy, tanky, letadla a pod.

SEVA pro dívky a SEVA Army – stavebnice pro kluky i holky

Pro holčičky je tu obdobně odlišná stavebnice s názvem Seva pro dívky. Dílky jsou zbarvené do růžova a také zde naleznete speciální dílky pro stavbu nábytku nebo kočárku.

Objednat si je můžete na našem e-shopu Svet-stavebnice.cz

Seva Rescue – záchranáři

Do této řady Seva patří několik stavebnic se záchranářskou tématikou. Velmi atraktivní skupina.  Najdete tu hasiče, policii i zdravotní záchranáře. Z každé stavebnice lze postavit podle návodu tři vozidla – například ze Seva Rescue 1 lze postavit hasičskou cisternu, velké auto s plošinou nebo rychlé osobní zásahové vozidlo.

Do řady Seva Rescue patří tři stavebnice - záchranáři, hasiči a policie

Malé stavebnice

Malé stavebnice Seva, ze kterých postavíte jen jednu věc, třeba traktor, kočárek nebo auto. Můžete je koupit třeba jen na vyzkoušení, cena je kolem 150-200 Kč. Nebo jako doplněk k velkým stavebnicím.