Modelové řady SEVA – současné

Společnost Seva, která stavebnice Seva vyrábí, má v nabídce přes 40 stavebnic, přičemž některé jsou velmi podobné, liší se jen drobnostmi. Základní rozdělení je od roku 2020 novým způsobem, na devět kategorií – tyto řady Seva dále rozepíšeme podrobněji, aby jste získali představu, v čem se jednotlivé stavebnice liší.

Každá kategorie obsahuje zatím jen několik málo stavebnic, v plánu je rozšiřovat postupně jejich počet.

  • SEVA Klasik
  • SEVA Technik
  • SEVA Rodina
  • SEVA Armáda
  • SEVA Stavíme
  • SEVA Doprava
  • SEVA Vesmír
  • SEVA Rescue (starší řada, bude se utlumovat)
  • SEVA Zvířata

SEVA Klasik

Řada Seva Klasik nahradila předchozí „klasické“ stavebnice Seva, prodávané pod čísly 1 až 6 do roku 2020. Dílky jsou i nadále stejné, tedy modrobílé s barevnými výplněmi. Seva Klasik je tedy univerzální řada, stavět se dá cokoliv obecného – vozidla, budovy, zvířata … prostě cokoliv, i když ve zjednodušené formě. Nejmenší stavebnice této řady obsahuje 115 dílků, největší 1162 dílků.

SEVA Technik

Řada Seva Technik je nová řada. Vznikla z předchozí stavebnice Seva 5 technik, která se od ostatních lišila tím, že měla převody – ozubená kola. Díky převodům se daly rozpohybovat postavené modely. Stačilo točit klikou a stroj nebo vozidlo pracovaly. V nové řadě Seva Technik jsou kromě ozubených kol i speciální dílky umožňující pohyblivé spojení jednotlivých částí a kromě základních kostiček je tu spoutu doplňků a tvarovaných výplní. Můžete tak postavit docela věrohodné a pohledné stroje. Celá řada je zabarvená do šedého a oranžového odstínu.

SEVA Rodina

Tato řada Seva Rodina nahradila předchozí stavebnice Seva pro holky (a ještě předtím se to jmenovalo Seva pro dívky). Tato řada patří k těm velmi podařeným a zejména před vánoci je o ni dosti zájem. Je laděná do růžových barev a předpokládá se, že si s ní budou hrát více holčičky než kluci. Podle toho, jakou stavebnici si vyberete, lze stavět nábytek pro domeček, nebo vařit nebo si hrát s kočárkem. Určená pro děti od 4 let.

SEVA Armáda

Také tato řada Seva Armáda není zcela nová, ale nahrazuje předchozí řadu stavebnic označovaných Seva Army. Je tedy spíše pro kluky a kromě toho je i náročnější na stavbu podle plánku (zdá se nám že více než Seva Technik). Na krabici je uveden věk od 6 let, ale počítejte s tím, že v tom věku bude potřeba vaší pomoci. Alespoň z počátku.

SEVA Stavíme

Nová řada (od roku 2020), zaměřená na stavby budov. Obsahuje speciální dílky a různobarevné výplně, které vám dotvoří domek i krajinu do zajímavých tvarů. Prozatím je v této řadě jen jedna stavebnice Seva stavíme – Bungalov, ale podle prodeje soudíme, že dost oblíbená.

SEVA Doprava

Tahle řada je přesně to, co mají rádi kluci. Každá ze stavebnic řady Seva Doprava obsahuje kola a speciální dílky pro tři různá vozidla podle návodu. A samozřejmě dílky můžete pak dál využít k sestrojení dalších vozítek podle své fantazie. Určeno pro děti od 5 let.

SEVA Vesmír

Řada Seva Vesmír se odlišuje asi nejvíce od ostatních řad, především barevně. Základem jsou kostičky jako v ostatních řadách, ale převažují bílá a černá barva a spolu s doplňky se hodí opravdu především pro stavbu kosmických stavbiček, létacích strojů nebo vozítek.

SEVA Zvířata

Malá kategorie Seva Zvířata obsahuje zatím jen dvě stavebnice, ze kterých je možné stavět především ptáky. Není to tedy univerzální stavebnice a je to tak spíše doplněk pro zpestření, pokud už nějaké Sevy doma máte.

Všechny tyto stavebnice jsou vzájemně kompatibilní, to znamená, že je můžete míchat dohromady a to i se staršími verzemi, pokud doma už nějaké máte. Všechny řady Seva najdete podrobně ukázané na našem eshopu www.svet-stavebnice.cz

Předchozí modely stavebnic – nyní tedy již „historické verze“ – jsou přesunuty na stránky Historie.

Stavebnice Seva